Uudised ja väljaanded

Loe viimaseid uudiseid Nordkalki kohta

Nordkalk AS võtab külalisi vastu

Nordkalk (info a nordkalk.com), 13.5.2013

Mai 2013 on Nordkalk AS-i jaoks sündmusterohke aeg. 9. mail käisid Vasalemma karjääris Lõuna-Eesti õpetajad ja õpilased. Külastust korraldas Tartu Ülikooli geoloogiamuusem Eesti geoloogiliste vaatamisväärtuste programmi raames. Õpilased kogusid kivistisi ning vaatasid tehnoloogilist lubjakivi. Projekti eesmärgiks on TÜ geoloogiamuuseumi infovahetuse ja õpitegevuse arendamine praktiliste programmide koostamise ja läbiviimise teel. Projekti käigus koostatakse infoprogramm külastatatud Eesti geoloogilistest vaatamisväärsustest, valmistatakse vastavad õppematerjalid, viiakse läbi koolitused muuseumis ja tutvutakse geoloogiliste objektidega looduses. Laiemaks eesmärgiks on kasvatada noorte huvi geoloogia vastu Lisainfo: www.ut.ee/BGGM/haridus.html


10. mail külastas Rakke tehast üle 200 ratturit, kes võtsid osa Roheliste Rattaretkest "Kuidas elad, Pandivere?". Irja Salumets, Nordkalk AS-i peatehnoloog, rääkis külalistele vanade ringahjude ajaloost ja 20. sajandi lubjatootmise põhimõtetest. Ratturid nägid 1910 a. valminud Rakke vana lubjatehase ringahju ning said ka vastused neid huvitavatele küsimustele.  
Pildil: Irja Salumets vastab küsimustele

Andres Rammul, Nordkalk AS-i tegevdirektor ja Aimar Parm, Rakke tehase juht, tutvustasid kaasaaegset Rakke tehast ning näitasid lubja kustutamise protsessi, kasutades selleks lupja ja vett.

Pildil: lubja kustutamine Pildil: Andres Rammul räägib Nordkalk AS-ist

Nordkalk AS-i töötajatel on hea meel, et meie ettevõte pakub suurt huvi mitte vaid neile, kes on otseselt seotud maavarade kaevandamisega, kuid ka neile, kes tahab rohkem teada lubjakivitoodetest ja tootmise ajaloost. Eelmisel nädalal käinud külaliste vatuvõtt on mingil määral ettevalmistus Euroopa maavarade päevaks, mis sel aastal toimub Rakkes, 24. mail. Üritusele on kutsutud kohalike koolide õpilased, vallavalitsuste ja meedia esindajad. Plaanis on Karinu karjääri külastus, külastuskäik Rakke tehase territooriumil ja seminar Rakke Kultuurimajas, mille käigus Nordkalk AS-i töötajad räägivad põhjalikumalt ettevõtte äri põhimõtetest ja suundadest.

LIIDER LUBJAKIVI ÄRIS

Nordkalk on juhtiv lubjakivi ettevõte oma koduturgudel. Tarnime mitmetele tööstustele vajalikke toormaterjale ning meie lahendused panustavad puhtasse õhku ja vette ning ka põllumajanduslike maade produktiivsusesse.