Uudised ja väljaanded

Loe viimaseid uudiseid Nordkalki kohta

Nordkalk AS osaleb Maamessil!

Natalia Andrejeva (natalia.andrejeva a nordkalk.com), 4.4.2019

Kas teadsid, et Eestis on happelised mullad?

Eesti põldude keskmine pH on mineraal- ja savimuldadel 5,9 ja orgaanilistel muldadel 5,4, mis ühe saagikusklassi võrra soovituslikust madalam. Lupjamisaine struktuur mõjutab oluliselt lubja efektiivsus ja lahustuvust. Lubja peen struktuur mõjutab ennekõike kiiresti toimivat neutraliseerimisvõimet ehk seda, ku kiiresti lubi pinnases mõjuma hakkab. Peene struktuuriga lubi lahustub kiiremini ja tõstab ka pH-d kiiremini kui jämedama struktuuriga tooted.

Nordkalki põllulubi

Nordkalki maaparanduslubjad koosnevad peenestatud kaltsiidist või magneesiumi sisaldavast lubjakivist, mis tõstavad põllu pH-d kiiresti ja tõhusalt. Need on sobivad põldude pH tõstmiseks ning toimivad samas ka kaltsium- ja magneesiumväetisena.

Nordkalki põllulubja eelised 

  • Suurem saak
  • Väiksemad fosforikaod
  • Struktuurilt ühtlasem põld
  • Väiksem veotakistus
  • Võimaldab kasvatada nõudlikke sorte
  • Väiksem lisaväetamise vajadus


Tule ja külasta meid Maamessil Tartu messikeskuses! Saa teada rohkem informatsiooni Nordkalki kohta ja nõuandeid, kuidas kasutada lupja parimal viisil, et tagada oma taimede ja saagi lopsakus. 
Kohtume boksis C-19! 

Maamessil on seljataga veerand sajandi pikkune ajalugu. Maaelumesside korraldamise traditsioon Tartus jätkub 25.-27. aprillil 2019, kui toimub 27. rahvusvaheline Maamess.

Avatud:
Neljapäev, 25. aprill 10-18
Reede, 26. aprill 9-18
Laupäev, 27. aprill 9-16
Asukoht: AS Tartu Näitused messikeskus, Fr. R. Kreutzwaldi 60, Tartu
Rohkem infot: www.maamess.ee

maamessi logo kodulehele.JPG

LIIDER LUBJAKIVI ÄRIS

Nordkalk on juhtiv lubjakivi ettevõte oma koduturgudel. Tarnime mitmetele tööstustele vajalikke toormaterjale ning meie lahendused panustavad puhtasse õhku ja vette ning ka põllumajanduslike maade produktiivsusesse.