Lubi igapäevaeluks

Lubjakivi on vajalik toormaterjal

Lubjakivi Teie hommikusöögilaual

Lubjakivi on mitmekülgne ja sageli asendamatu toormaterjal paljudes kasutusvaldkondades. Sellel on oluline roll meie heaolu säilitavate toodete tootmises. Iga inimene kasutab igapäevaselt tooteid, mida ei oleks saanud teha ilma lubjakivitoodeteta.

Eine

Mahla ja kohvi tehakse väga kvaliteetsest joogiveest, mille tootmises kasutatakse lubjakivitooteid. 

Söögiriistad

Teie söögilaual olevad söögiriistad on valmistatud terasest ja lupja vajatakse mitmes terase tootmisetapis. 

Ajakirjad

Ajakirjapaberi ja piimakartongide tootmises kasutatakse lubjakivi  rafineeritud kujul täitematerjalina ja pinnakattes. Peaaegu pool kõrgkvaliteetse pinnaga kaetud ajakirjapaberist võib koosneda mineraalidest!

Suhkur

Suhkru tootmisprotsessis kasutatakse lupja absorbeerijana. 

Piim

Lehmad, kes toodavad Teie hommikusöögiks piima, vajavad kaltsiumi näiteks luude arenguks ja närvisüsteemi toimimiseks. Nad saavad kaltsiumi söödamaterjalist, mis valmistatakse puhtaimast lubjakivist. 

Klaas

Peaaegu üks kolmandik klaasist koosneb lubjakivist. 

Plastmass

Vollastoniit suurendab plastide vastupidavust.

Teraviljad ja köögiviljad

Teraviljad ja juurviljad kasvavad hästi lubjatud põllul, kuna lubjakivi vähendab mulla happesust ning annab pinnasesse toitaineid, mida taimed kasutavad.

Munad

Kanad vajavad söödalupja munakoore moodustumiseks.

LIIDER LUBJAKIVI ÄRIS

Nordkalk on juhtiv lubjakivi ettevõte oma koduturgudel. Tarnime mitmetele tööstustele vajalikke toormaterjale ning meie lahendused panustavad puhtasse õhku ja vette ning ka põllumajanduslike maade produktiivsusesse.