Lubi igapäevaeluks

Lubjakivi on vajalik toormaterjal

Toote informatsioon

Lubjakivitooteid - tavaliselt lihtsalt viidatud kui lubi - vajatakse mitmetes erinevates tööstustes, keskkonnakaitses ja põllumajanduses. Nordkalki peamisteks toodeteks on lubjakivi, purustatud ja jahvatatud lubjakivi, kontsentreeritud kaltsiit, kustutamata ja kustutatud lubi. Toodete hulka kuuluvad ka dolomiit ja haruldane mineraal nimega vollastoniit, mida leidub koos lubjakiviga.

Lubjakivi - looduslikult  puhas toode

Algupäraselt on lubjakivi karbonaatsettekivim, mis koosneb peamiselt kaltsiitmineraalist ehk kaltsiumkarbonaadist (CaCO3). Puhas lubjakivi sisaldab 95 kuni 100% kaltsiumkarbonaati. Lubjakivi on üks kõige tavalisemaid kivimitüüpe, väljaarvatud Põhjamaade aluskivimi piirkondades, kus lubjakiviladestute hulk on piiratud.

Lubjakivi on puhas naturaalne toode, mida saab kasutada rafineerimata kas purustatult või jahvatatult.

Rafineerituna kaltsiumoksiidiks (CaO, kustutamata lubi) või kaltsiumhüdroksiidiks (Ca(OH)2, kustutatud lubi) suureneb lubja reaktiivsus ja ka selle võime imada mustust. Lubjakivitooteid kasutatakse erinevates protsessides mustuse eemaldamiseks ja neutraliseerimisvahendina. Niisuguse puhastuslahenduse tähtsus, mis kahandab keskkonnamõjusid, suureneb.

LIIDER LUBJAKIVI ÄRIS

Nordkalk on juhtiv lubjakivi ettevõte oma koduturgudel. Tarnime mitmetele tööstustele vajalikke toormaterjale ning meie lahendused panustavad puhtasse õhku ja vette ning ka põllumajanduslike maade produktiivsusesse.