Meie lubi

SUUREM SAAGIKUS

Nordkalk AtriGran - granuleeritud lubiväetis

Nordkalk AtriGran on granuleeritud lubiväetis, mis on valmistatud väga peenest ja kvaliteetsest lubjakivist. Kiiretoimeline ja tolmuvaba lubiväetis sobib ideaalselt happeliste muldade täpseks lupjamiseks. Granuleeritud vormi abil on toodet võimalik laotada väetisekülvikuga.

Looduslikud tooted, mida on lihtne laotada

Kõik AtriGran tooted on looduslikku päritolu, mis sobivad ka mahepõllunduseks. Lihtne laotada tavalise väetisekülvikuga.

Muudab mulla põuale vastupidavamaks

AtriGran parandab õhu-vee suhet mullas, mis suurendab veemahutavust. See loob ioonide, vee ja gaaside kõrge imendumise omadustega kolloidlahuse, ning hoiab ära klompis struktuuri lagundamise, pakkudes kaitset mudastumise, katmise ja ülesurumise eest.

Suurendab kiiresti ja ohutult mulla ph taset

AtriGran on Euroopas unikaalsest noorest lubjakivi ladestunud toorainest tehtud toode. Tooraine poorsus pakub tohutut 7,4 m2/g lubjakivi eripinda, millel on otsene mõju kõrgele reaktsioonivõimele üle 99%.

Varustab kiiresti kaltsiumiga

Toote granuleerimiseks kasutatav tooraine on eelnevalt jahvatatud ja omab suurt peensusastet. Enam kui 90% osakestest on väiksemad kui 100 μm.

Parandab makrotoitainete imenduvust mullast

AtriGrani kasutamine kaitseb taimi tõhusalt mangaani, alumiiniumi ja raskemetallide toksiliste mõjude eest. See parandab mulla viljakust, mis määrab toitainete kättesaadavuse, ning selle tulemusel väetise enda mõjususe. Selle kasutamine parandab süsiniku, lämmastiku ja väävli ringlust, tagades nende komponentide hea varu taimedele. See säilitab fosfori, kaaliumi, magneesiumi ja enamike mikroelementide kõrge omastatavuse taseme.

Täiuslik mineraal-orgaaniline koostis

Uuenduslik lubjakivigraanul, mis on rikastatud orgaanilise elemendiga, parandab kaltsiumi efektiivsust. Lubi optimeerib keskkonnatingimusi mikroorganismide kasvuks. Süsivesikud annavad energiat pinnase taimestiku ja loomastiku eluprotsessi alustamiseks. Bioloogiliselt aktiivsed ühendid tekitavad füsioloogilisi protsesse.

Aktiveerib mulla mikroorganisme

AtriGrani kasutamine parandab mikroorganismide mõju mulla viljakuse ja terviklikkuse kujundamisel. Intensiivsemad on järgmised protsessid: orgaaniliste ainete mineraliseerumine, taimedele toitainerikaste elementide tagamine, mulla huumuse teke, mulla klompis struktuuri teke, patogeenide arengu piiramine, ensüümide aktiivsuse hõlbustamine ja toitainete transport, mikroorganismide massi mitmekordistamine ja suurendamine.

AtriGran + AtriGran MG

Nordkalk AtriGran

AtriGran sobib eriti hästi mulla pH taseme reguleerimiseks ja see täiendab mulla kaltsiumisisaldust.

  • mulla pH tõstmine
  • kaltsiumisisalduse suurendamine
  • parem toitainete kättesaadavus mullast

Nordkalk AtriGran Mg

AtriGran Mg väetist soovitatakse mulla pH reguleerimiseks ja kaltsiumisisalduse täiendamiseks. Sobib eriti hästi madala magneesiumisisaldusega muldadele, kus MgO/CaO suhe on suurem kui 1 : 8 (kaltsiumit peaks olema 8 korda rohkem kui magneesiumi).

  • magneesiumi sisalduse tõstmine mullas
  • kuumastressi mõju piiramine
  • haritavate taimede fotosünteetilise aktiivsuse suurendamine

Vaadake videot, kuidas AtriGran-i laotada ja kuidas see lahustub.

Lisainformatsiooni saamiseks palun võtke meiega ühendust

Maikel Jätsa
Maikel Jätsa
Müügijuht- Eesti
eesti, inglise
Andres Rammul
Andres Rammul
Võtmeklientide müügijuht, juhatuse liige
eesti, vene, inglise

LIIDER LUBJAKIVI ÄRIS

Nordkalk on juhtiv lubjakivi ettevõte oma koduturgudel. Tarnime mitmetele tööstustele vajalikke toormaterjale ning meie lahendused panustavad puhtasse õhku ja vette ning ka põllumajanduslike maade produktiivsusesse.