Lubjakivi igapäevaeluks

Lubjakivi on vajalik toormaterjal

Plastid ja kummid

Nordkalki C-seeriate peenkaltsiidi ja W-seeriate vollastoniidi tooteid kasutatakse täitematerjalina plastide ja kummide kasutusvaldkonnas asendamaks teisi toormaterjale, näiteks polümeere ja pigmente, et vähendada kulusid ja lisada soovitud tehnilisi omadusi. Kõrge puhtusetaseme, heledusetaseme ja mikroniseeritud osakeste suurusega pakuvad Nordkalki C-seeriate tooted esmaklassilist ja kuluefektiivset täitematerjalilahendust erinevatele polümeeride ja kummide kasutustele.

Nordkalki W-seeriate vollastoniidi tooteid on kohandatud plastide tööstuse vajaduse täpsustamiseks. Meie tooted on saadaval erinevate jahvatustasemega ja mineraali kuvasuhtega (madal, keskmine, kõrge). Lisaks pakume hea kvaliteediga töödeldud pinnasega vollastoniidi sorte, et parandada sidusust täitematerjal ja polümeerühendi vahel ning edasist vollastoniidi funktsionaalsust. Nordkalki W-seeriate tooteid kasutatakse laialdaselt mitmetes termoplastide ja termorühmade ühendites, näiteks tavapäraselt autoosade ja elektritööstuse kasutusvaldkonnas ning tihendite ja hermeetikute kasutuses.

Plastide ja kummide valdkonnas kasutatakse laialdaselt mineraaltäitematerjale mehaaniliste, soojuslike ja pinnaomaduste muutmiseks, kallimate toormaterjalide asendamiseks ja töötlemise lihtsustamiseks. Nordkalk pakub sellele segmendile suurt valikut funktsionaalseid vollastoniidi- ja kaltsiumkarbonaadipõhiseid mineraaltooteid.

Tänu nõelakujulistele osakestele, mikroniseeritud viimistletusele ja kõvadusele parandab vollastoniit lõpptoote mehaanilisi omadusi, kriimustuskindlust ja soojuspidavust.

72_tabletti_yn8y.jpg

LIIDER LUBJAKIVI ÄRIS

Nordkalk on juhtiv lubjakivi ettevõte oma koduturgudel. Tarnime mitmetele tööstustele vajalikke toormaterjale ning meie lahendused panustavad puhtasse õhku ja vette ning ka põllumajanduslike maade produktiivsusesse.