Lubjakivi igapäevaeluks

Lubjakivi on vajalik toormaterjal

Mäetööstus

Tihe koostöö erinevate protsessidega

Lubi on oluline kemikaal erinevate mäetööstuse protsesside reguleerimises. Kustutamata ja kustutatud lupja ning ka jahvatatud lubjakivi kasutatakse rikastustehastes ja metalli kaevandamises.

Rikastustehased kasutavad sageli pH taseme reguleerimiseks kustutamata või kustutatud lubjast tehtud lubjapiima. Nõutaval tasemel pH taseme hoidmine tagab kõrge väärtusega saagi kaevandusest.

Lubjatooteid vajatakse ka kasutuskõlbmatu või liigse tööstusliku vee, üleujutus- või vihmavee puhastamiseks enne loodusesse tagasilaskmist. Lubi tõstab pH taset ning sadestab jäätmealas metallid, mis on lahustunud vees. Lubjakivi kasutatakse sageli jäätmealade ehitamiseks ja pärast kaevanduse sulgemist selle katmiseks.

Lisaks on lubi oluline toode maa-alusel kaevandamisel. Lubi parandab täitematerjalide stabiliseerimist, tugevdab täidetud konstruktsioone ning vähendab varinguohtu.

Meie mitmekülgne tootevalik koos meie asjatundlikkusega on kasutusel kogu protsessi vältel, maa alt rafineerimiseni.

Tytyrikaivaus.jpg

LIIDER LUBJAKIVI ÄRIS

Nordkalk on juhtiv lubjakivi ettevõte oma koduturgudel. Tarnime mitmetele tööstustele vajalikke toormaterjale ning meie lahendused panustavad puhtasse õhku ja vette ning ka põllumajanduslike maade produktiivsusesse.