Lubjakivi igapäevaeluks

Lubjakivi on vajalik toormaterjal

Põllumajandus

Lubjal on tähtis osa jätkusuutliku ja viljakama põllumajanduse saavutamises, nii elusloomade kui põlluharimise jaoks.

Söödamaterjal

Nordkalki sööda lubjatooteid tehakse parimast ja puhtaimast lubjakivist. Nordkalk toodab erinevates fraktsioonides erinevaid kuivsöödalupjasid, söödalupjasid ning ka lupja noortele ja täiskasvanud kodulindudele. Kõige olulisem omadus on kõrge kaltsiumisisaldus.

Loe rohkem

Pinnase töötlemine

Lubiväetis

Nordkalki lubiväetis on peeneks jahvatatud või purustatud ja sõelutud lubjakivi sõltuvalt toormaterjalist. Toodetud lubiväetis on rikas kaltsiidi või magneesiumi poolest ning kasutatakse kiireks ja efektiivseks pinnase pH taseme tõstmiseks. Need on sobilikud põldude pH taseme tõstmiseks ning samal ajal toimivad ka kaltsiumi- ja magneesiumiväetisena.

Pinnase viljakus on otseses võrdelisuses selle lubjasisaldusega. Enamus põldusid ja aiataimi vajavad lupja toitumiseks ja ka teiste toitainete imamiseks. Nordkalki tooted vähendavad efektiivselt toitainete voolamist veesüsteemidesse taimede võime parandamiseks imada toitaineid.

Loe rohkem

Struktuurlubi

Nordkalk FOSTOP® struktuurlubi on välja arendatud põldudele, mis kipuvad minema mudaseks või millel on kõrge fosforisisaldus. Struktuurlubi on reaktiivsem ja lahustub kiiremini kui tavaline põllulubi ning see parandab põllustruktuuri ja ka vähendab fosfori äravoolu põllult veekogudesse. Nordkalki struktuurlubi on Nordkalki poolt välja arendatud FOSTOP kontseptsiooni osa. Kontseptsioon sisaldab ka teisi lubja kasutusvaldkondi põllumajandusele ja keskkonnakaitsele.

LIIDER LUBJAKIVI ÄRIS

Nordkalk on juhtiv lubjakivi ettevõte oma koduturgudel. Tarnime mitmetele tööstustele vajalikke toormaterjale ning meie lahendused panustavad puhtasse õhku ja vette ning ka põllumajanduslike maade produktiivsusesse.