Kasumlik äri

vastutustundlikul viisil

Väljakutseid esitav turuolukord jätkub

Turuolukord Nordkalki võtmeturgudel oli 2016. aastal jätkuvalt väljakutseid esitav, mis oli põhjustatud kehvast majandusest ja lubja ületarnimisest Euroopa turul. Sellest hoolimata suurenes käive Soomes, mis on Nordkalki suurim turg, ja mõningasel määral ka Poolas, mis on suuruselt kolmas turg. Nordkalki suuruselt teine turg Rootsi jäi eelmisel aastal maha.

Nordkalki suurimatest kliendisegmentidest suurenes nõudlus ehituse segmendis võrreldes 2015. aastaga, samal ajal kui metallid ja mäetööstus jõudis aasta lõpu poole järgi pärast nõrka aasta algust. GCC (paberi pigment, mida toodab tütarettevõte Suomen Karbonaatti Oy) müük vähenes märkimisväärselt võrreldes 2015. aastaga.

Nõudlus Nordkalki väiksemates segmentides nagu põllumajandus ja keskkond paranes 2016. aastal. Tselluloosi- ja paberi- ning keemiatööstuste nõudlus suurenes 2016. aasta teises pooles pärast nõrka algust nagu oli ka metallide ja mäetööstuse segmendiga.

Käive 2012 - 2016

EBITDA 2012 - 2016


LIIDER LUBJAKIVI ÄRIS

Nordkalk on juhtiv lubjakivi ettevõte oma koduturgudel. Tarnime mitmetele tööstustele vajalikke toormaterjale ning meie lahendused panustavad puhtasse õhku ja vette ning ka põllumajanduslike maade produktiivsusesse.