Kasumlik äri

vastutustundlikul viisil

Lohja linn omandab vee Nordkalkilt

Tytyri_groundwater_well_800

Igal aastal pumbatakse maa-alusest kaevandusest rohkem kui 1 000 000 mpõhjavett. Umbes pool veest edastatakse kohalikele veevõrkudele, kus see moodustab 23% kogu saadud veest. See filtreeritakse enne veejaotussüsteemi juhtimist läbi liivasängi. 

Tytyri tehas kasutab igal aastal umbes 30 000 m3 vett, mis on samuti pärit kaevandusest, kuid läbi eraldiseisva veepumbajaama. Üleliigne vesi – umbes pool miljonit m3 – suunatakse lähedal olevasse Lohjanjärvi järve. See koosneb peamiselt põhjaveest, kuid seal on ka väike kogus tehase piirkonnast kogutud sadevett. Iga-aastased kvaliteedimõõtmised näitavad, et järve lastud vesi vastab majapidamises oleva vee kvaliteedile.

Tytyris asub ka The Tytyri Mine Experience koos muuseumi, näituseruumide ja peosaaliga. The Tytyri Mine Experience’i juhib linn ja seda külastab iga-aastaselt rohkem kui 10 000 inimest.
KONE Korporatsiooni kõrghoonetele mõeldud liftide katselabor asub vanades kaevandusšahtides. Ühte lifti kasutatakse külaliste transportimiseks The Tytyri Mine Experience’is.

LIIDER LUBJAKIVI ÄRIS

Nordkalk on juhtiv lubjakivi ettevõte oma koduturgudel. Tarnime mitmetele tööstustele vajalikke toormaterjale ning meie lahendused panustavad puhtasse õhku ja vette ning ka põllumajanduslike maade produktiivsusesse.