Uudised ja väljaanded

Loe viimaseid uudiseid Nordkalki kohta

Lupjamine tasub ära!

Natalia Andrejeva (natalia.andrejeva a nordkalk.com), 12.4.2019

Nordkalk jätkab põllumajandusmesside maratoni

Ka sel aastal osaleme Riia põllumajandusmessil Pavasaris 2019 , kus Nordkalki eksperdid jagavad oma teadmisi ja nõuandeid kõigile huvilistele ning räägivad, kuidas Nordkalki põllulubi parendab muldade saagipotentsiaali.

Miks lubjata?

Suure ja kvaliteetse saagi tagamiseks on mulla optimaalne pH jämedama struktuuriga mineraalmuldadel ja savimuldadel 6,5 ning orgaanilisel ja turbamullal 5,8. Need numbrid vastavad viljakusuuringute viljakusklassile ”hea”, mis tähendab, et need on nii nimetatud rohelises tsoonis, aga ei ole veel ideaalsed.  

Lupjamine parandab pH tõusu kaudu ka taimede pinnasest saadava fosfori kogust. Mineraalmuldadel lahustab tonn lupja hinnanguliselt 10 aasta jooksul 10 kg fosforit. Tavapärane ühekordne 5 tonni lubja laotamine hektarile lahustab seega 10 aasta jooksul ligikaudu 50 kg fosforit. Põldudele kogunenud fosforist piisaks tõendatult heaks teravilja ja rohu kasvuks, kui põllu fosforikogus on viljakusklassis „hea“, pH on korras ning muld ei ole liiga kuiv ega märg.

Aprilli alguses osalesime Leedu Ką pasėsi… 2019 messil,  sel nädalal oleme Lätis ning juba kahe nädala pärast kohtume Teiega Tartu Maamessil.

Nordkalki leiate C-19 boksist.
Astuge läbi ja arutame koos, kuidas Nordkalki tooted võivad Teile kasulikud olla.  

Peatse kohtumiseni Maamessil!

Pavasaris Riga 12.4.19_resized.jpg

Pildil vasakult: Arturas Kiudulas ja Maikel Jätsa.

LIIDER LUBJAKIVI ÄRIS

Nordkalk on juhtiv lubjakivi ettevõte oma koduturgudel. Tarnime mitmetele tööstustele vajalikke toormaterjale ning meie lahendused panustavad puhtasse õhku ja vette ning ka põllumajanduslike maade produktiivsusesse.